Güvenlik İlkemiz

 

Bu belge skydentdis.com'un güvenlik politikasını açıklamaktadır.

skydentdis.com kullanıcı bilgilerinin güvenliğine çok büyük önem vermektedir.

İletişim güvenliği :

 

skydentdis.com sistemi ile kullanıcı bilgisayarı arasında gerçekleşen bilgi alışverişi aşağıda listelenen sayfalarda günümüz elektronik ticaret standardı kabul edilen 128 bit SSL şifreleme ile şifrelenerek gerçekleşmektedir. SSL şifreleme kullanılan sayafalar aşağıdaki gibidir :

1.Kulanıcı girişi sayfası (/uyegirisi)
2.Kullanıcı hesabı düzenleme sayfası (/bilgilerim)
3.Şipariş sayfaları (siparis0.aspx, siparis1.aspx, siparis2.aspx, siparis3.aspx, siparis4.aspx, siparissonuc.aspx)

Önemli Not : Kulanılan SSL şifreleme kullanıcı bilgisayarı ve skydentdis.com sistemi arasında gönderilen verilerin şifrelenerek korunmasını sağlar. Ancak SSL şifrelemenin tam olarak gerçekleşmesi için kullanıcının kullandığı internet tarayıcısı 128 bit SSL şifrelemeyi desteklemelidir. Güncel internet tarayıcılarının tümü (Internet Explorer 5+, Firefox 1+, Opera 1+ .... ) bu hizmeti desteklemektedir.

Kullanıcı SSL şifrelemesinin aktif olduğunu kontrol etmekle yükümlüdür. SSL şifreleme etkin olan sayfalarda tarayıcının sağ alt köşesinde sarı bir kilit görünür . Bu kilit görseline tıklanarak sitenin SSL sertifikası incelenebilir.

Önemli Not : Kullanıcı hiçbir şekilde kişisel veya finansal bilgilerini e-posta ya da telefon yoluyla skydentdis.com'a bildirmemelidir. Bu şekilde bir talep gelir ise lütfen sizden kişisel veya finansal bilgilerinizi skydentdis.com adına talep eden kişiyi müşteri hizmetlerimize bidiriniz.

 

Bilgilerin saklanması :

 

skydentdis.com kullanıcıya ait finansal bilgileri sistemlerinde saklamamaktadır. Sipariş kredi kartı ile gerçekleşiyor ise kullanıcının girmiş olduğu kredi kartı bilgileri SSL şifreleme ile şifrelenerek skydentdis.com sistemine iletilir.

Hiçbir şekilde kaydı tutulmayan bilgiler yine SSL üzerinden kredi kartı tahsilatını yapan banka sistemine iletilir.

skydentdis.com kullanıcıyı tanımlamak ve site kullanımını kolaylaştırmak için kullanıcıya ait bazı kişisel bilgileri sisteminde saklar. Bu bigilerin saklanması tamamı ile kullanıcının rızasına bağlıdır. Kullanıcı bu bilgileri kendi rızası ile skydentdis.com sayfalarındaki gerekli alanlara girerek sisteme kaydeder. (örnek : isim, soyisim, adres, telefon) Bu bilgiler kesinlikle hiçbir kişi, kurum, kuruluş, grup ya da oluşum ile paylaşılmaz. Detaylı bilgi için skydentdis.com Gizlilik İlkesini inceleyiniz.

Önemli Not : skydentdis.com sisteminde saklanan kullanıcı bilgileri en son güvenlik yöntemleri ile korunmakla birlikte, günümüzde artan çeşitli şekilde bilişim suçları göz önüne alınarak, kullanıcı bilgilerinin yasal olmayan yollar ile skydentdis.com sisteminden çalınmasına karşı hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmemektedir. Bununla birlikte skydentdis.com gerekli yasal işlemleri yapmayı taahhüt eder. Bu belgede bulunan bilgiler skydentdis.com'un güvenlik ilkesini bildirmektedir.

skydentdis.com kullanıcıları bilgilendirmek koşulu ile her zaman bu güvenlik belgesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. skydentdis.com'un SSL sertifikasını kontrol etmek için logoya tıklayınız: